Doprava a platba

Doprava

Spôsob dopravy a prevzatia si volí kupujúci pri objednaní tovaru vo formulári objednávky. Kupujúci má na výber z nasledovných možností:

 1. Osobný odber v Žiline
 2. Doprava prostredníctvom kuriérskej spoločnosti

 

1.Osobný odber v Žiline

Objednaný tovar, ktorý je skladom si môže kupujúci vyzdvihnúť po potvrdení objednávky predávajúcim na pobočke Hacom.sk, Bytčianska 385/56, Žilina - Považský Chlmec. Objednaný tovar, ktorý nie je skladom a tovar na objednávku si môže kupujúci vyzdvihnúť na základe dohody s predávajúcim. Kupujúci sa zaväzuje prevziať objednaný tovar v dohodnutom termíne na adrese uvedenej v objednávke.

 

2.Doprava prostredníctvom kuriérskej spoločnosti:

Miesto dodania je stanovené na základe objednávky kupujúceho. Kupujúci sa zaväzuje prevziať tovar a podpísať Protokol o doručení a odovzdaní tovaru v dohodnutom termíne na adrese uvedenej v objednávke. Splnenie dodávky sa považuje okamihom dodania tovaru na miesto uvedené v objednávke a jeho fyzickým prevzatím kupujúcim alebo v prípade jeho neprítomnosti ním splnomocnenou osobou. Splnomocnená osoba je povinná preukázať predávajúcemu doklady potvrdzujúce splnomocnenie kupujúcim. V prípade odmietnutia prevzatia tovaru kuriérska spoločnosť vyznačí odmietnutie v protokole o doručení a odovzdaní tovaru. V prípade nutnosti opakovaného zaslania objednaného tovaru z dôvodu neprítomnosti kupujúceho na mieste určenom ako miesto dodania v objednávke, všetky vzniknuté náklady na doručenie hradí kupujúci.

Tovar skladom: ak nebola dodacia lehota dohodnutá inak, objednávka vystavená v pracovných dňoch do 16:00 bude vybavená do 24 hodín, objednávka vystavená v pracovných dňoch po 16:00 bude spracovávaná a vybavená v nasledujúci pracovný deň v prípade platby na predfaktúru sa táto lehota počíta odo dňa prijatia celkovej platby na účte predávajúceho .

Tovar, ktorý nie je skladom alebo je na externom sklade: ak nebola dodacia lehota dohodnutá inak, objednaný tovar, ktorý nie je skladom alebo je na externom sklade bude kupujúcemu doručený do 14 pracovných dní odo dňa obdržania záväznej objednávky od kupujúceho. V prípade platby na predfaktúru sa táto lehota počíta odo dňa prijatia celkovej platby na účet predávajúceho.

 

Lehoty na doručenie:  

 • Doručenie kuriérskou spoločnosť DPD 1-2 dní.V pracovných dňoch pre SVK.
 • Doručenie kuriérskou spoločnosť DPD 2-3 dní.V pracovných dňoch pre CZ.
 • Doručenie do odberného miesta Zásielkovňe 1-2 dní.V pracovných dňoch pre SVK aj CZ.

Spôsob platby:

Spôsob platby si volí kupujúci pri objednaní tovaru prostredníctvom formulára objednávky.

Kupujúci má na výber z nasledovných možností:

 1. Osobný odber v Žiline (platba kartou)
 2. Dobierka (platba v hotovosti)
 3. Platba Besteron (okamžitý bankový prevod)
 4. Prevodný príkaz (predfaktúra)

 

1.Osobný odber v Žiline (platba kartou)

Platbu uskutoční kupujúci platobnou  kartou pri prevzatí tovaru u predajcu.

 

2.Dobierka (v hotovosti)

Platbu uskutoční kupujúci v hotovosti (priamo kuriérovi alebo odbernom mieste) pri dodaní tovaru. Spolu s objednaným tovarom bude kupujúcemu doručený aj originál faktúry.

 

3.Platba Besteron (okamžitý bankový prevod)

Okamžitý bankový prevod cez OnlineBanking Besteron pre banky: 

 

 • Slovenská sporiteľňa
 • Tatra banka
 • UniCredit Bank
 • VÚB banka
 • ZUNO

 

4.Prevodný príkaz (predfaktúra)

Platba sa uskutočňuje vopred na základe zaslanej predfaktúry, ktorú predávajúci vystaví kupujúcemu po záväznom potvrdení objednávky.

 1. osobný odber - po prijatí celkovej sumy predfaktúry na účet predávajúceho, bude kupujúci informovaný o možnosti vyzdvihnutia objednaného tovaru,
 2. dodanie prostredníctvom kuriérskej spoločnosti - po prijatí platby celkovej sumy predfaktúry vrátane dohodnutej výšky prepravného a balného, bude kupujúcemu zaslaný objednaný tovar spolu s originálom faktúry. Predávajúci potvrdí kupujúcemu zaslanie objednaného tovaru.

 Tovar na objednávku: vyžaduje sa platba prostredníctvom predfaktúry

 

Platobné údaje:

Názov banky: Slovesnká sporiteľňa a.s.

Číslo účtu: 5039295830/0900

Variabilný symbol: číslo predfaktúry

IBAN: SK9509000000005039295830

SWIFT/BIC: GIBASKBX

Upozornenie: V prípade bankového prevodu platby zo zahraničia účtuje banka všetky náklady na realizáciu prevodu na ťarchu účtu kupujúcemu.

„OUR“ - všetky poplatky spojené so zabezpečením prevodu (banky platiteľa, banky príjemcu, ostatných korešpondenčných bánk) znáša kupujúci - platiteľ

 

Ceny prepravných nákladov:

 

 

           Kuriér DPD Slovensko:

 • Prepravné do 10kg: 4,90,- € 

           Kuriér DPD Česko:

 • Prepravné do 10kg: 13,90,- € 
 

      Odberné miesta Slovensko:

Zásielkovňa - odberné miesto (do 10 kg):2,90 €

Osobný odber Žilina - pobočka (manipulačný poplatok) 0,00 €

Odberné miesta Česko:

Zásielkovňa - odberné miesto (do 10 kg):,3,90 €

 

Platba:

 • Dobierka DPD: 1,00 ,- €
 • Dobierka Zasielkovňa: 0,60,-€
 • Predfaktúra
 • Besteron Okamžité bankové prevod

 

V PRÍPADE OTÁZOK KONTAKTUJTE PREDÁVAJÚCEHO:   e-mailom na obchod@hacom.sk alebo telefonicky počas pracovných dní 8:00 - 17:00hod.